1 Eylül 2010 Çarşamba

Sinangil Glutensiz Un - 500 g

 
En ideal Glutensiz Un Karışımı

Glutensiz Yaşama Artı (+) Lezzetler Katar!Sinangil Glutensiz Un ile yaşamıza artı (+) değer katacak lezzet keşiflerine hazır olun!

Çölyak hastaları için hamur işleri artık bir rüya değil !

Sinangil, içinde gluten bulunmayan özel karışımı Glutensiz Un ile Çölyak hastalarını özlediği lezzetlerle buluşturuyor.

Sinangil Glutensiz Un ile siz de birbirinden lezzetli glutensiz ekmekler, pastalar, çörekler, börekler ve kekler yaparak hamur işleri yiyebilmenin keyfine varın!
Sinangil'in Çölyak hastalarının yaşamına artı (+) değerler katma misyonuyla yola çıktığı Glutensiz Un projesi, Çölyakla Yaşam Dernekleriyle yürütülen işbirliği ve yoğun arge çalışmaları neticesinde 2006 yılında tüketicisiyle buluştu.

Sinangil kalitesi ve güvenilirliği ile Çölyak hastalarının hassasiyetleri göz önünde bulundurularak üretilen Sinangil Glutensiz Un, çölyak hastalarını sevdikleri lezzetlerden mahrum bırakmadan, sağlıklı bir yaşam sürdürebilecekleri glutensiz diyet imkanı sunuyor. Sinangil sosyal sorumluluk bilinciyle benzer ithal ürünlere göre oldukça uygun fiyatıyla da, Çölyak hastalarının yaşamını kolaylaştırıp onlara destek olmaya devam ediyor.


100 gr. İçin Besin Öğeleri Tablosu ve Enerji Değerleri

Enerji kcal / kj 358,2 / 1497,4
Protein gr 0,52
Yağ gr 0,44
Karbonhidrat gr 88,05
Vitamin B1 (Thiamine) mg 0,53
Vitamin B2 (Riboflavine) mg 0,51
Vitamin B6 (Pyridoxine) mg 0,46
Niasin mg 5,31
Demir mg 4,81
Çinko mg 5,63
Kalsiyum mg 12,10


Sinangil Glutensiz Un'un Özellikleri:
İçindekiler; Mısır nişastası, Pirinç unu, Toz şeker, Kabartıcılar (sodyum bikarbonat, sodyum asit pyrofosfat), Kıvam arttırıcılar (ksantan gum, pektin), Vitaminler (B1, B2, B6, Niasin), Mineraller (demir, kalsiyum, çinko)

  • Gluten miktarı 20 mg/kg'ı geçmez.
  • Doktor tavsiyesiyle kullanılmalıdır.
  • Türk Gıda Kodeksi Glutensiz Gıdalar Tebliği'ne uygundur.
  • Sinangil Gıda A.Ş. ISO 9001/2000 Kalite Yönetimi ve HACCP Gıda Güvenliği Kontrol Sistemi belgelerine sahiptir.

1 yorum:

  1. Merhabalar, Ürünü çıkardığınız günden itibaren kullanıyorum çok memnunum. şimdi yeni çıkan karabuğdaylı ununuz çok daha harika. ama sadece MMM migroslarda bulabiliyorum. eskisi gibi bütün marketlerde bulabılirsem çok mutlu olurum . şimdiden çok teşekkürler

    YanıtlaSil